جنگ آتش و بنزین! (8)

بسم الله الرحمن الرحیم


دانلود کتاب پیش از رستاخیز جلد اول

دانلود کتاب پیش از رستاخیز جلد دوم

دانلود کتاب پیش از رستاخیز جلد سوم


مکرشیطان،قدرت شیطان -

"هرجانوری را قوتیست،قوت شیطان مکر اوست!"

چندی پیش یکی از دوستان به استناد نقل قولی از آقای فاطمی نیا کامنتهائی بدین مضمون برای بنده گذاشته بود؛

دوره ای شده که همه چیز صاحب دارد غیر از دین و معارف...
همه متولی دین شده اند...
اگر درباره طب بخواهیم صحبت کنیم، باید آقای دکتر بیاید اما دین؛ طرف می نشیند چشمش را هم می بندد و می گوید: فکر می کنم فلان آقا اشتباه کرده، فلان چیز حلال است و....
دین به همین سادگی است؟ همه الان صاحب معارف شده اند،همه عارف شده اند...
به جوانی گفتم چرا می روی فلان جا؟ گفت حاج آقا سیمش متصل است.گفتم تو مبتدی هستی، سیم را هم تشخیص می دهی؟ من اسم این عرفان را گذاشتم عرفان سیمی.هر کسی را بهر کاری ساختند. متخصص مهم است.یک آسپرین ما از دست غیر متخصص نمی خوریم بعد بسادگی درباره دین اظهار نظر می کنیم...
شیطان را باید شناخت...
 شعار می دهند می گویند شیطان قوی است!
 نه شیطان قوی نیست!
ما شیطان را رو می دهیم...

ما بچه بودیم در محلات و خانه های پر درخت تبریز بازی می کردیم،دیدیم ناله یکی از بچه ها بلند شد، دیدیم یک بچه عقرب پیدا شد از مورچه کمی بزرگتر،این بچه داشت سیاه می شد طفلک امابچه عقرب از بند انگشت هم کوچک تر بود...
عقرب فقط یک لنگه کفش می خواهد...
شما الان نمی توانید بگوئید عقرب قوی است ولی موذی است!!!
رو بدهی میاید در آستین آدم...

 شیطان هم ضعیف است،نگویید قوی است!
 این طور بگویید روبروی خدا ایستاده اید!!!!!!

شیطان قوی نیست،موذی است...

و اما سخن بنده؛

اگرچه شخصاً اعتقاد دارم که شیطان هم قوی هست و هم قوی نیست،اما ابتدا و پیش از هرچیز لازم است که در اینجا بمنظور اعلان برائت و برای چندمین بار،مکرراً عنوان کنم که هدف اینجانب از نوشتن این سلسله مقالات تنها هشدار درمورد خطری بالقوه و بسیار جدی بنام؛

"حضور شیطان در قالب مادیست"

و اگر شما تمامی مقالات بنده را وجب به وجب بگردید به صحت این ادعا پی خواهیدبرد و متوجه می شوید که هدف اینجانب آب در آسیاب شیطان ریختن و یا بیهوده بزرگ جلوه دادن آن عنصر پلید نبوده است!
شما خود شاهد بوده اید که بنده در این سلسله مقالات چه توهین ها که به ابلیس نکرده ام و همواره آن عنصر پلید و مظهر نجاست را به شیوه ای جانانه خوار و مفتضح ساخته ام!
بنده برخلاف آنچه که برخی از روی جهل و ناآگاهی به اینجانب نسبت می دهند،نه ذریه شیطانم،نه مبلغ شیطانم،و نه خود شیطان! بلکه خطری را پیش از سایرین حس کردم و در راستای خلق آگاهی،تنها تلاش کردم که به مردم جهان بگویم؛

"یا ایهاالناس! شیطان در همین حوالیست،اندکی بیشتر مراقب باشید"

درثانی سوالی از شما می پرسم؛
آیا اگر کسی بیاید و ادعا کند که دایناسورها و ماموتها جانوران قوی و نیرومندی بوده اند در برابر خدا ایستاده است!؟؟؟
اینجانب معتقدم که شیاطین و جنیان از نظر فیزیکی از ما بسیار قوی تر و نیرومندترند(این موضوع حتی در باور عامه و مردمان قدیم نیز بوده است از آنجائیکه به این موجودات "ازمابهتران"می گفتند)اما تو با خدا باش و به اتکای نیروی الهی از آنها قوی تر شو!
و بنده در عجبم که چطور حضرت آقای فاطمی نیا شیطان را با عقربها قیاس کرده اند،نه با ماموتها یا دایناسورها؟چون علی الظاهر اینطور به نظر می آید که مشابهت آن ملعون با گودزیلا و گیدورا بیشتر باشد تا با عقرب جماعت!

اما نکته ظریفی که می باید دراینجا بدان پرداخته شود مسئله تسلط شیطان است و اینکه آیا اصلاً  آن ملعون تسلطی بربشریت دارد یا نه؟ و اگر تسلط دارد،دامنه این تسلط تا کجاست؟
عزیزان!مطابق با آیات قرآن شیطان بر اکثریت انسانها تسلط دارد و دامنه این تسلط نیز تا جائیست که بشریت خودش به آن ملعون اجازه دهد!

سوره اسراء – آیه 62 ) به روایت از تفسیر المیزان – خلاصه؛
(شیطان گفت : آیا این موجودیست که تو او را بر من برتری داده ای؟ هر آینه اگر مرا تا روز قیامت مهلت دهی ، تمامی فرزندان او را جزاندکی فریب می دهم )
...شیطان در ادامه گفتارش خطاب به پروردگار کریم می گوید:
 خدایا این بود آن کسی که مرا به سجده او امر نمودی و چون معصیت کردم مرا از درگاه خودت راندی؟ سوگند می خورم که اگر مرا تا روز قیامت و مدت عمر بشر در روی زمین مهلت دهی،فرد فرد نسل او را مانند چهارپایان افسار می کنم و زمام امور آنها رابدست می گیرم،مگر اندکی از ایشان را که بندگان مخلص تو هستند...

سوره سبا – آیه 20) و حقّا که ابلیس گمان خود را درباره آنها درست یافت ، که همگی از او پیروی نمودند مگر گروهی از مؤمنان.

سوره نحل – آیه 99 و 100)که البته شیطان را هرگز بر کسانی که به خدا ایمان آورده و بر پروردگارشان توکل و اعتماد می کنند تسلط نخواهد بود،تنها تسلط شیطان بر آن نفوسی است که او را دوست گرفته اند و کسانی که به خدا شرک می آورند.

سوره ابراهیم – آیه 22)چون کار فراز آید شیطان گوید؛خدا به شما وعده داد و وعده او درست بود،و من نیز به شما وعده دادم ولی وعده خود خلاف کردم و برای شما هیچ دلیل و برهانی نیاوردم جزآنکه دعوتتان کردم و شما نیز دعوت من اجابت کردید،پس مرا ملامت نکنید،خود را ملامت کنید و امروز نه من فریادرس شما هستم و نه شما فریادرس من،از اینکه مرا پیش از این شریک خدا کرده بودید بیزارم زیرا برای ستمکاران عذابیست دردآور.

بزرگواران! باید به این نکته بسیار مهم توجه داشته باشیم که اجابت کنندگان دعوت شیطان بصورت اتوماتیک از ولایت الهی خارج شده و تحت سرپرستی شیطان قرارمی گیرند.
اللَّهُ وَلِیُّ الَّذینَ آمَنُوا یُخْرِجُهُمْ مِنَ الظُّلُماتِ إِلَى النُّورِ وَ الَّذینَ کَفَرُوا أَوْلِیاؤُهُمُ الطَّاغُوتُ یُخْرِجُونَهُمْ مِنَ النُّورِ إِلَى الظُّلُماتِ أُولئِکَ أَصْحابُ النَّارِ هُمْ فیها خالِدُونَ.
خداوند یاور کسانیست که ایمان آورده‏اند،آنان را از تاریکیها بیرون آورده و بسوى نور مى‏برد و کسانى که کافر شدند یارانشان شیطان و طغیانگرانند که آنها را از عالم نور به ظلمات و تاریکیها مى‏برند،ایناند اهل آتش و در آن براى همیشه خواهند بود.(بقره – 256)

عزیزان! همانگونه که در مقالات پیشین نیز توضیح کافی دادم،قدرت شیطان به 2 واسطه است؛
یک)بواسطه دریافت پاداش و مزد عباداتی که پیش از خلقت انسان به درگاه حق تعالی انجام داده بود.و ازآنجاکه در آخرت برای شیطان هیچ بهره و نصیبی نیست،این مزد عبادات آن ملعون می باید مادامیکه دنیا برقرار است،تسویه شود.و یکی از دلایل تسلط و قدرت مانور شیطان در دنیا در برابر انسانها بدین سبب است.اما اگر همانگونه که خدای تعالی بواسطه انبیاء - اولیاء- اوصیای الهی به بشریت آموزش داد،بنی آدم منافذ و روزنه ها را مسدود می نمودند،تسلط شیطان بی اثر شده و بلا استفاده باقی می ماند،اما متاسفانه اینچنین نشد!
دو)پس با توجه به صحبت بالا باید گفت که علت دوم تسلط شیطان بر انسانها بواسطه سرپیچی از آموزهها و دستورات الهی و درواقع به سبب گناهان آنهاست!

تسلط خاص و تسلط عام-
گستره و دامنه تسلط شیطان ابتداء گروه خاصی را دربرمی گیرد ولی بتدریج به عوام نیز سرایت می کند.
بعنوان مثال همانطور که می دانید ویروس بیماری ایدز ابتدا و دربدو ظهور فقط جامعه همجنس بازان را در برمی گرفت،اما هم اکنون کار به جائی رسیده که در تمام طیف جامعه انسانی گسترش یافته و به میان سایر آحاد مردم نیز راه پیدا کرده است.
اگر گناه اپیدمی شود و از جوامع کوچک به کل آحاد جامعه راه یابد،تسلط شیطان نیز از حالت خاص به حالت عام تغییر یافته و دامنه آن گسترش پیدا می کند.
پس می توان ادعا کرد که ؛

"هرچه گناه بیشتر باشد تسلط شیطان نیز بیشتر خواهد شد."

حملات شیطان به بشر معمولاً دوره ایست.به اینصورت که در زمان هر قوم و تمدن دوره حملات شیطانی ابلیس نیز آغاز می شود و درانتهای دوره به حداکثر خودش می رسد تا آنجائیکه بسبب افزایش گناهان به نزول عذاب الهی منجر می شود.شما اگر آیات را ملاحضه نمایید،می بینید که در مورد اکثر اقوام تاریخ این مورد مصداق داشته است.اقوامی نظیر قوم لوط،قوم عاد،قوم ثمود و ...
شیطان در ابتدا برای بزرگان این اقوام دام هائی می گسترد و زمانیکه برآنها سوار می شد با استفاده از اقتدار آنها دامنه تسلط خود را نیز به میان سایرین گسترش می داد.
برای همین شما می بینید که غالب پیامبران الهی پیش از هر شخص دیگری ابتدا بسوی بزرگان و مهتران قوم خود می رفتند و آنها را براه هدایت و صراط مستقیم دعوت می کردند.
شیطان در هر دوره که حمله انجام می دهد ابتدا بر گروه خاصی تسلط دارد،اما بتدریج این تسلط عام می شود و زمانیکه از حد گذشت ظهور منجی(یا همان پیامبر و مامور الهی)صورت می پذیرد.
(فرضاً پیش از نزول پیامبر اسلام صلی الله و علیه و آله تسلط جهل،کفر و شرک یا درواقع همان تسلط شیطان آنچنان زیاد شده بود که عوام بعضاً تمامی دخترانشان را به جز یکی،زنده به گور می کردند!
قیص بن عاصم رضی الله عنه که پس از ظهور پیامبر اسلام صلی الله و علیه و آله یکی از صحابه و یاران وفادار ایشان شد،به اعتراف خودش در زمان جاهلیت به دست خود 7 دخترش را زنده به گور کرده بود)

مرد 2 هزار چهره –
یکی از دوستان در کامنتی عنوان کرده بود که؛

سریال مرد هزار چهره را به یاد دارید؟
 مرد هزار چهره کیست؟
ابتدا سریال چگونه اغاز شد؟
همه در دادگاه که استعاره از روز قیامت بود جمع شده بودند و همه تقصیر ها را گردن مرد هزار چهره می انداختند...
مرد هزار چهره که در واقع دفاع از شیطان بود توسط مهران مدیری انجام می شد...
مرد هزار چهره در این سریال شخصی مظلوم بود که همه به دنبالش راه می افتادند صد ها نفر درون دادگاه جمع شده بودند هیایویی بود که نگو و نپرس همه تقصیر را گردن یکدیگر و گردن مرد هزار چهره می انداختند...
 چه زیبا این صحنه توسط قرآن توصیف شده و در آن روز در پیشگاه الله قادر متعال حاضر شوند و تقصیر ها را گردن یکدیگر بی اندازند...
 وقتی مرد هزار چهره به سالن اصلی دادگاه رسید گفت من اشتباهی ام اینان خودشان من را بر می داشتند و به این سو و ان سو می بردند خودشان دنبال من بودند من نه طنابی به گردنشان انداخته بودم من فقط پیشنهاد می دادم آیا پیشنهاد دادن کار بدیست؟
 اما این سریال دفاع نامه ای بود از شیطان در روز قیامت احتمالا در روز قیامت می گوید که مگر من این سریال را نساختم؟ میخواستید ببینید و بفهمید!!!

اولاً باید تقدیر و تشکر کنم از عزیزی که بصیرت اینچنین داشته و با ریزبینی و باریک بینی خاص خود نکات و پیام های جالبی را از دل این سریال بیرون کشیده است.
اما نکته بسیار جالبی که در همین سریال مطرح است اینست که شما خود شاهد بودید که مرد 2 هزار چهره بر هر انجمنی که مسلط می شد،پس از چندی اعمال قدرت هم می کرد!
چه زمانیکه در پوزیشن پزشک و رئیس بیمارستان بود...
چه در زمانیکه در پوزیشن رئیس کلانتری بود ...
و چه در زمانیکه در پوزیشن شاعر انجمن ادبی ظاهر شد...
در واقع این خود افراد بودند که به او میدان داده و به او اجازه تسلط و آقائی برخودشان را می دادند،و به روشنی نیز دیدید که او در هنگام تسلط براحتی هرچه تمام تر بر زیرمجموعه تحت سلطه اش اعمال قدرت می نمود!

(ثبت نظرات)

توضیح در مورد حذف باکس نظرات -
دوستان عزیز و بزرگوارم،همانگونه که شاهد بودید باکس نظرات وبسایت های اینجانب از آغاز فعالیت تا هفته گذشته مفتوح بود و هرکسی از هرجائی هر نظری که داشت عنوان می نمود...
بنده حتی نظرات را نیازمند تایید هم نکرده بودم تا امکان تبادل افکار و جلسات نقد در هر ساعت از شبانه روز و برای همه دوستانم فراهم باشد...
چه توهینها که در این میانه به اینجانب و خانواده ام نشد و پذیرای چه اهانتها که نبودم که خودتان گواه و شاهدی برآن بودید...
اما جریانات شیطانی و پلید برای تفرقه افکنی و گمراه سازی افراد و دوستان بازدید کننده از اصل موضوع،اخیراً مواردی را پیش کشیدند که کار را به اختلاف و کینه دوستان نسبت به یکدیگر کشانید،از توهین های شخصی به حریم افراد گرفته تا اختلاف بین شیعه و سنی...
و دراینجا دیگر لازم بود که از جانب ینده حقیر اقدامی صورت پذیرد!
شما دوستان گرامی و بزرگوارم اگر سخن و صحبتی دارید و یا سوالی و همچنین انتقاد و پیشنهادی،در باکس نظراتی که در انتهای هرمطلب قرارمی دهم می توانید وارد کنید و مطمئن باشید که هم آنها را میخوانم و هم پس از تایید به نمایش می گذارم...

با سپاس از همه شما سروران و عزیزان.

(ثبت نظرات)

/ 0 نظر / 60 بازدید