جنگ آتش و بنزین! (13)

بسم الله الرحمن الرحیم


دانلود کتاب پیش از رستاخیز جلد اول

دانلود کتاب پیش از رستاخیز جلد دوم

دانلود کتاب پیش از رستاخیز جلد سوم


شیطان و نفس اماره –

انسانی راه می رفت خطا و گناه می کرد،زمانی که او را سرزنش می کردند که؛

چرا اسیر شیطان شده ای؟

جواب می داد؛ شیطان چه خریست،من اسیر خویشم(یا اسیر هوای نفس خویشم)!

بدیهیست که چنین طرز تفکری انگیزه اصلاح و خودسازی را در آدمی تضعیف می کند چرا که انسان مشکل را از جانب یک عامل بیرونی نمی داند،بلکه تصور او براین است که مسبب تمامی مشکلات او درونیست و مشکل درونی را نیز بزعم خودش هرزمان که بخواهد برطرف می نماید.

اما دوستان گرامی،ما باید بدانیم که انسان ذاتاً دارای حب نفس است و به همین دلیل به سختی حاضر می شود تا به مقابله با خودش برخیزد،مثال همان اسبی که مادام که عکس خود را درون آب می دید حاضر نبود که پا روی خود گذاشته و حرکت نماید!اما اگر انسان این مشکل درونی(نفس اماره)را متاثر و طغیان کرده بواسطه یک عامل بیرونی(شیطان)بداند،شاید انگیزه اش برای مبارزه بیشتر گردد.فی الواقع باید گفت اگرچه نفس آدمی سبب گرفتاری و تباهی اوست اما مادامیکه عامل محرکی برای برانگیختن آن وجود نداشته باشد،مانند یک اژدهای خفته است!و این اژدهای نابودگر تنها زمانی از خواب سنگین خود برمی خیزد که کسی او را بیدار نماید.و بیدارگران و برخیزانندگان این اژدهای خفته نیستند مگر شیاطین از جن و انس که به دستور ارباب ملعونشان چنین می کنند.

بعنوان مثال انسانی که در سراسر عمرش چشم خود را بروی هر نامحرمی ببندد و نگاه خویش از هر منظر حرامی بازنگاه دارد،هرگز شهوتش بهانه جو و لجام گسیخته نخواهد شد.اما نیروهای اهریمنی با ساختن فیلمهای پورنوگرافی و کلیپهای مستهجن و انتقال آن از طریق ماهواره – اینترنت – بلوتوث و ...به سراسر جامعه درصدد برانگیختن و غیرقابل کنترل کردن شهوت انسانها برمی آیند،شهوت بیدادگری که اگر با چنین خوراکهای حرامی آلوده گردد،الی یوم القیامه با آدمی درگیر است.

مثل نفس انسان داستان همان فیلم سرعت است که در چند پست قبلی برای شما گفتم.مانند همان بمبی است که مادامیکه فعال نشده،اگرچه خطرناک است اما مرگ آفرین نیست،اما چنانچه فعال گردد نه تنها خطرناک بلکه مرگ آفرین است. نفس آدمی مثال همان بمب است و شیطان مثال کسی که آنرا فعال می کند.عزیزان بمب نفس انسان اگر فعال شود خنثی سازی آن دردسر فراوانی می طلبد،پس بهتر است کاری کنیم که این بمب مخرب اصلاً فعال نشود.

سوال –

 آیا اگر شیطان نباشد،نفس کافر آدمی را رها خواهد کرد؟

بزرگواران!متاسفانه رسوم اهریمنی جزئی از زندگی انسان آخرالزمان شده است.

اینطور به نظر می رسد که گویا ابلیس ملعون به گونه ای اندیشیده است که حتی پس از مرگش آدمی نتواند بسادگی از شر سیستم اهریمنی که او در قرن 20 و 21 بنا نهاده است بسادگی خلاص شود.

عزیزان!بدبختانه آن ملعون میراث بدی از خود بجای گذاشته است که حتی پس از ظهور حق و عالم گستر شدن خیر،کار فراوانی می باید صورت بگیرد تا ریشه آن میراث شیطانی خشکانیده شود!

در جامعه ای که هنوز بسیاری از جوانان قدیمش به یاد فیلم فارسی های قدیم و رقص و آوازهای کوچه بازاری و یا شب نشینی در پیاله فروشی ها و کاباره ها هستند و گهگاه نیز با آه سینه سوزی از بن جگر یاد آن ایام خوش را گرامی می دارند...!!!

و یا در دیگر جامعه مردمان مغرب زمینی که شراب و الکل(ام الخباثات و نجاسات) - برهنگی و عریانی - روابط آزاد حتی بین زنان و مردان متاهل – هرزه گردی در دیسکوها و نایت کلاب ها و ...اجزاء تثبیت شده جامعه و روال معمول زندگی آنهاست به گونه ای که اگر این امورات را در زمره گناهان برشماری مسلماً تو را به نزد روانپزشک خواهند برد...!!!

آیا در وجود ردپای ابلیس بازهم شک داریم !!؟

اینها تماماً دلایلی هستند که نشان می دهد ابلیس ملعون این سیستم اهریمنی را به شکلی طراحی کرده است که پس از مرگش نیز همچنان کار کند و بسادگی از چرخش و حرکت بازنایستد...باری آن ملعون تعریف گناه را عوض کرده است آنچنان که برخی خطاها که می باید سبب تنفر و انزجار آدمی شود،بدبختانه جزء لاینفکی از زندگی کثیری از ما انسانها شده است!

و شاید باور به این موضوع بتواند اندکی به ما کمک کند تا بفهمیم که چرا در آخرالزمان(و پیش از قیامت)هر شهر و دیاری می باید نابودگردد!(اشاره به آیه 58 سوره اسراء)

و یا اینکه چرا در پاره ای از روایات آمده است که؛ پیش از ظهور مهدی علیه السلام 5 بخش از 7 بخش جمعیت زمین می باید از بین برود!

برای اینکه با یک نگاه اجمالی به وضع امروز جامعه جهانی کاملاً واضح است که بسیاری از ما مردمان آخرالزمانی بدون حضور شیطان و سیستم اهریمنی اش- به گونه و طریق دیگری- قادر به ادامه زندگانی نخواهیم بود مگر اینکه نگرشمان به مفهوم زندگی کاملاً عوض شود...

(شما فرض کنید که مثلاً اگر قرارباشد تا چندی دیگر در شرایطی زندگی کنیم که نه تلویزیون وجود دارد،نه ماهواره،نه سینما و نه کاباره،نه شراب و بی حجابی و عریانی و هرزه گردی و نه فوتبال و نه قمار و نه ...بسادگی می بینید که حتی ممکن است خیلی از خودی ها نیز علم مخالفت برافرازیم که ای آقا مگر ممکن است!؟ما تمام تفریح و سرگرمیمان همین چیز هاست و به همین ها دلخوشیم!!!)

بزرگواران حق را کاملاً به شما می دهم! می دانید چرا؟

برای اینکه بسیاری از ما هنوز متوجه این خطای بزرگ نشده ایم!

و دلیل آن نیز اینست که تمامی ما انسانهائی که از دهه 1950 میلادی به بعد متولد شده ایم دقیقاً مانند همان نوزادانی می مانیم که در داخل یک زندان متولد شده اند – رشد و نمو کرده و بزرگ شده اند و حتی خیلی از آنها نیز داخل همان زندان مرده اند!

زندانی که طراح و سازنده آن شخص ملعون شیطان است،زندانی که نام آن چنین است؛

" سیستم اهریمنی قرن بیستم "

پس بدیهیست که ما بیچارگان متولد شده در حبس به جز چیزهائی که در داخل آن زندان برایمان تدارک دیده اند،چیز دیگری را نمی شناسیم و از دیگر سو گناهی هم نداریم چون داخل زندان متولد شده ایم...

"چونان کرمی که در سیبی نهان است       زمین و آسمان او همان است"

فیلم "جزیره"(ایوان مک گرگور – چارلیز ترون) تا اندازه ای گویای همین مطلب است که در قالب یک فیلم هالیوودی بیان شده است.

اما بعنوان جمع بندی و ماحصل این بحث و درپایان مطلب اگر بخواهیم نتیجه گیری داشته باشیم باید عنوان کنیم که؛

فارغ از التهابات شیطانی و تحریکات و مداخلات آن ملعون باید گفت که یک نفس خاموش بدون حضور شیطان و عوامل وسوسه گرش 10 درصد و شاید حتی کمتر،احتمال خطا و انحراف دارد.

"هشدار و خطر برای چه !!!" -

شاید این سوال از ابتدای نوشتن این سلسله مقالات همواره مطرح بوده است که؛

این همه ذکر "هشدار و خطر" برای چیست!؟

باید گفت تمامی این تذکرات و اعلان خطرها نیست مگر برای اینکه بدانیم که مهلت شیطان و سپاه باطل رو به اتمام است!هم اکنون برای آنها این لحظات حکم دقیقه 90 یک بازی فوتبال را دارد!!!بدیهیست که آنها در آخرین فرصتشان به آب و آتش خواهند زد...

شیطان و ذریه اش در این لحظات رو به پایان هرآنچه که در توان داشته باشند بکار میبندند تا حداکثر بندگان را بفریبند و با خود همراه ساخته و به قعر دوزخ ببرند...

همانطور که قبلاً نیز در یکی از همین مقالات اشاره کردم؛

"برای شیطان هیچ هدفی بالاتر از گمراه ساختن یک انسان نیست!"

آن جانوران حرامزاده نه از مرگشان می هراسند و نه از ناکامی و نه حتی از لعنی که تا ابدیت همراه آنهاست،تمامی دنیا و مافیها در نزد آنها به اندازه گمراه کردن و به هلاکت انداختن یک انسان محبوب نیست و این نیست مگر به خاطر کینه پایان ناپذیری که از انسانها دارند و همچنین بواسطه ذات شرورشان که جز شرارت و شیطنت چیزی نمی شناسد...

داستان شیطان و جرجیس نبی –

گفته اند که روزی حضرت جرجیس پیامبر،با شیطان دیدار کرد و به او فرمود؛

ای خبیث و نجس و ای پست ملعون چه چیز تو را وامی دارد که باعث هلاکت خود و دیگران شوی،درحالیکه می دانی تو و پیروان و لشکریانت به سوی دوزخ رهسپارید...

آن ملعون پاسخ داد؛

اگر مرا مخیر کنند بین تمامی لذات عالم و برخورداری از هر آنچه را که آفتاب بر آنها تابیده یا ظلمت شب آنها را فرامی گیرد در یک طرف،و گمراه کردن اولاد آدم ولو یک تن از ایشان باشد در طرف دیگر، یقیین بدان که من گمراه کردن انسانها را بر تمامی آن لذات ترجیح می دهم حتی اگر یک نفر باشد...
ای جرجیس!گمراه ساختن یک نفر از بنی آدم نزد من محبوب تر است از لذت همه دنیا و آنچه در آن است! (نقل از کتاب داستانهائی از ابلیس و شیطان - سید محمد میرسلطانی)

 همانطور که قبلاً هم عرض کرده بودم شیطان بواسطه عباداتش از خدا مزد گرفته و می گیرد...
خود آن ملعون به حضرت حق تعالی گفته است که من پاداش عباداتم را در مورد آدم و فرزندانش بکار می گیرم...
از سوی دیگر خدای تعالی نیز پادش اعمال او را دنیوی قرارداده و به او گفته است مادامیکه در دنیا هستی و زنده ای(یعنی تا یوم وقت معلوم) می توانی از پاداش اعمالت بهرمند شوی،چون تو را در آخرت هیچ نصیبی نیست!
و این بدان مفهوم است که شیطان پاداش اعمالش را زمانی میتواند دریافت نموده و استفاده نماید که هم خودش و هم اولاد آدم زنده باشند،یعنی مادامیکه عمر هریک از اولاد آدم و یا مهلت خودش به پایان رسیده و منقضی شود دیگر تسلط او و زمان بهرمندی از پاداشش به پایان می رسد...
پس بدیهی و مسجل است که استفاده از مزد و پاداش برای آن خبیث ملعون در یک بازه زمانی محدود تعریف شده است،لاجرم او ناگزیر است که تلاشش را در طی همین فاصله زمانی محدود بکار گیرد...
اما عزیزان فراموش نکنیم که ابلیس موجودی بسیار دقیق و حسابگر است و بعید است که بسادگی اجازه دهد که مزد و پاداش اعمالش سوخت شده و حکایت مثل معروف "گلاب پول هدر" شود،و این همان مطلبی است که بنده حقیر همواره از آن در هراسم و اعلان اینهمه "هشدار و خطر – هشدار و خطر" به همین منظور است!
باید بدانیم که این آخرین فرصت شیطان است و آن ملعون در این آخرین فرصت حداکثر تلاشش را بکار خواهد بست تا آنچه که می تواند از اولاد آدم را همراه خودش به دیار باقی و جهنم ببرد...

"دیگی که برای من نجوشد                      خواهم سر سگ در آن بجوشد"

پس درواقع ماحصل و چکیده سخن این نکته است که؛

شیطان تا پیش از سرآمد مهلتش و پایان زندگانی خود می بایست که مطالباتش را در مورد فرزندان آدم با آستان درگاه الهی تسویه نماید.و آنچه خطرناک و نگران کننده است همین نکته است!

آیا فرزندان آدم بیدار می شوند،یا در همین خواب عمیق به سوی دوزخ رهسپار خواهندشد؟

 شیطان و جعل هویت!
بزرگترین مصیبت و بدبختی بشر اینست که شیطان ملعون اگرچه زمان اندکی برایش باقی مانده، اما گویا اختیار و تسلطش به حداکثر مرتبه و کاملترین درجه آن رسیده است...

شیطان و ذریه اش سعی می کنند تا خودشان را در قالب، خدا - مسیح - منجی آخرالزمان،به انسانها تحمیل نمایند،هرکسی درحد وسع خودش!

یعنی انسانهائی که درجه حماقتشان زیاد است برایشان نقش خدائی ایفا می کنند،و آنهائیکه درجه حماقتشان نسبت به گروه اول اندکی کمتر است،برایشان نقش مسیح و منجی آخرالزمان را!


حل یک معمای بسیار ساده –
شما تصور نکنید که ما انسانها(بلانسبت خواص)در نزد خدای تعالی آنچنان تحفه ای هستیم،خیر،بلکه حتی در روایت از معصوم آمده است که اهمیت دنیا و مافیها در نزد عرش کبریائی و اهل آن،به اندازه موی بینی بزی هم نیست!

اما اگر ما می بینیم که حضرت پروردگار منتی بر ما بندگان(یا همان آدم و اولادش)گذاشته و ما را نیز به بازی گرفته است،تنها بواسطه گل وجود نبویصلی الله و علیه و آله و سلم و همچنین مقام خلیفة الهی است که آدم آنرا پذیرفته و تقبل کرده است.

پس مسلم است که نقش حمایتی پروردگار از انسانها در مقابل اشرار و اراذل (شیاطین، جنیان و طوایف وابسته)تنها به همین سبب است.

و اگر نبود این پشتیبانی الهی از ما انسانها،شیاطین در چشم برهم زدنی ما را از هم می دریدند،همانطور که گرگ گوسفند را!

پس باید گفت که ما انسانها فقط و فقط به پشتوانه خدای تعالی قدرت ایستادگی و مقابله در برابر شیاطین را داریم...

و کاملاً روشن است که تنها نیروی حمایتی و پشتیبانی خدای مهربان است که ما را یارای ایستادگی درمقابل این قوم یاغی و سرکش داده است و کاملاً بدیهیست کسانی که به خدا،رسول و اولی الامر ایمان نداشته باشند،از نظر منطقی و عقلی در نبرد آخرالزمان به اسارت شیاطین درآمده و هلاک و نابود خواهند شد.

و نهایتاً بعنوان حسن ختام بحث ذکر این سوال که؛

شما به بنده بگوئید که اگر خطر شیطان و یارانش خطری جدی نبود،پس ذکر آنها در این همه آیات قرآن برای چه بود!؟


"ذکر شیاطین در قرآن"

به آیات ذیر توجه کنید!

اینها بخشی از آیات کلام الله مجید است که در آنها به شکلی کاملاً شفاف و روشن به وجود شیاطین و جنیان اشاره شده،حتی در برخی از این آیات تاکید شده که اینها درصدد این هستند تا خود را بعنوان شریکان خدا در امر خلقت، معرفی نمایند!!!

براستی چرا پروردگار متعال در بسیاری از این آیات  و یا نظایر آنها تا این حد به بندگانش سفارش و تاکید می فرماید که؛ "به جز من خدائی نیست" ؟

به نظر شما خواننده گرامی،چه لزومی داشته است که حضرت حق تعالی اینقدر فراوان چنین موضوعی را به بندگانش سفارش و گوشزد نماید که؛ "لااله الاالله" !؟

آیا بالاتر از این است که بخواهیم بگوئیم پای یک دسیسه در میان بوده و هست؟

دسیسه ای که همواره بشریت را تهدید می کرده و همچنان می کند.دسیسه ای بنام"شرک" یا تعدد خدایان.دسیسه ای که هم اینک و در این مقطع از آخر الزمان رنگ و بوئی جدی به خود گرفته است.همان دسیسه ای که هزاران سال قبل بنی اسرائیل را تا قعر چاه تاریک شرک و گمراهی فروبرد!

آیاتی که در ذیل آمده است به قدری واضح و روشن در مورد شیاطین سخن گفته که جای هیچگونه بحثی را باقی نمی گذارد.

 
بقره – آیه 14: چون به مومنان می رسند می گویند ایمان آوردیم و چون با شیطانهای خویش خلوت می کنند می گویند ما با شما هستیم...

بقره – آیه 22: ...نباید برای خدا همتایانی قراردهید.

بقره – آیات101 و 102: و گروهی از اهل کتاب(یهود)چون پیامبری از جانب خدا برآنان مبعوث شد که به کتابشان هم گواهی می داد،کتاب خدا را چنان که گویی از آن بی خبرند،به پشت سرافکندند و از افسونی که شیاطین(و دیوها)به روزگار پادشاهی سلیمان می خواندند پیروی کردند،و سلیمان کافر نبود،ولی شیاطین که به مردم جادوگری می آموختند کافر بودند...

بقره – آیه 165: بعضی از مردم برای خدا همتایانی قرارمی دهند و آنها را چنان دوست می دارند که خدا را ...و آنگاه که این ستم پیشگان عذاب را ببینند دریابند که همه قدرت از آن خداست...

آل عمران – آیه 64: ...بگو ای اهل کتاب بیائید تا جز خدای را نپرستیم و هیچ چیز را شریک او نسازیم...

آل عمران – آیه 151: در دل کافران هراسی خواهیم افکند زیرا چیزی را که از آسمان برای آن حجتی نفرستاده است،شریک خدا قراردادند...

آل عمران – آیه 175: شیطان در دل دوستان خود بیم می افکند.اگر ایمان آورده اید از آنها مترسید از من بترسید.

نساء – آیه 76: آنان که ایمان آورده اند در راه خدا می جنگند و آنان که کافر شده اند در راه شیطان...

نساء – آیه 83: ...و اگر فضل و رحمت خدا نبود جز اندکی همگان از شیطان پیروی می کردید.

نساء – آیه 120: به آنها وعده می دهد و به آرزوشان می افکند و شیطان آنان را جز به فریب وعده ندهد.

نساء – آیه 117: نمی خوانند سوای الله مگر الهه هائی را و نمی خوانند سوای الله مگر شیطانی سرکش را.

نساء – آیه 118: خدایش لعنت کرد.و شیطان گفت گروهی معین از بندگانت را به فرمان خویش می گیرم.

مائده – آیه 76: بگو آیا جز الله خدای دیگری را که برای شما مالک هیچ سود و زیانی نیست می پرستید؟...

انعام – آیه 1: ...با این همه کافران با پروردگار خویش دیگری را برابر می دانند.

انعام – آیه 14: بگو آیا دیگری را به جز خدا به دوستی گیرم؟...

انعام – آیه 19: ...آیا شهادت می دهید که با الله خدایان دیگری هم هستند؟بگو من شهادت نمیدهم.بگو جز این نیست که او خدایی است یکتا و از آنچه با او شریک می سازید بیزارم.

انعام – آیه 22: ...آن کسان که می پنداشتید شریکان خدایند اکنون کجایند؟

انعام – آیه 56: بگو مرا منع کرده اند که آن خدایانی را که جز الله می خوانید پرستش کنم...

انعام – آیه 71: بگو آیا سوای الله کسی را بخوانیم که نه ما را سود می دهد و نه زیان می رساند؟ و آیا پس از آنکه خدا ما را هدایت کرده است،همانند آنکس که شیطان گمراهش ساخته و حیران بروی زمین رهایش کرده،از دین بازگردیم؟

انعام – آیه 100: برای خدا شریکانی از جن قراردادند و حال آنکه جن را خدا آفریده است...

انعام – آیه 128: و روزی که همگان را گردآورد و گوید؛ای گروه جنیان،شما بسیاری از آدمیان را پیرو خویش ساختید.یارانشان از میان آدمیان گویند؛ای پروردگار ما،ما(انس و جن)از یکدیگر بهره مند می شدیم...

انعام – آیه 164: بگو آیا جز الله پروردگاری جویم؟...

اعراف – آیه 3: از آنچه از جانب پروردگارتان برایتان نازل شده است پیروی کنید و سوای او،از خدایان دیگر متابعت نکنید...

اعراف – آیه 27: ای فرزندان آدم،شیطان شما را نفریبد،همچنان که پدر و مادرتان را از بهشت بیرون راند...شیطان و قبیله اش از جائی شما را می بینند که شما نمی توانید آنها را ببینید.ما شیطانها را دوستان کسانی قراردادیم که ایمان نمی آورند.

اعراف – آیه 30: ...اینان شیاطین را به جای خدا به دوستی گرفتند و می پندارند که هدایت یافته اند.

اعراف – آیه 37: ... آنگاه که فرستادگان ما بیایند تا جانشان را بگیرند می پرسند؛آن چیزهائی که به جای خدا پرستش می کردید اکنون کجایند؟گویند تباه شدند و از دست ما رفتند...

اعراف – آیه 127: ...مهتران قوم فرعون گفتند؛آیا موسی و قومش را وامی گذاری تا در زمین فساد کنند و تو و خدایانت را ترک گویند؟...

اعراف – آیه 191: آیا چیزهائی را شریک خدا می سازید که نمی توانند هیچ چیز بیافرینند و خود مخلوق هستند؟

اعراف – آیه 194: آنهائی را که جز الله به خدائی می خوانید بندگانی چون شمایند...

یونس – آیه 18: سوای خدا چیزهائی را می پرستند که نه سودشان می رساند و نه زیان و می گویند اینها شفیعان ما نزد خدایند...

یونس – آیه 104: ...من چیزهائی را که به جای الله می پرستید،نمی پرستم...

یونس – آیه 106: به جای الله خدایانی را که نه به تو سود می رسانند و نه زیان،مخوان...

هود – آیه 21: اینان به خویشتن زیان رسانیدند و آنچه را که به دروغ خدا می خواندند از دست داده اند.

هود – آیه 101: ...و چون امر پروردگار تو فراز آمد،خدایانی که به جای خدای یکتا می پرستیدند هیچ به کارشان نیامدند و جز زیانکاری چیزی بر آنان نیفزودند.

یوسف – آیه 39: ...آیا خدایان متعدد بهتر است یا الله آن خداوند یکتای غالب بر همگان؟

رعد – آیه 16: ...بگو آیا سوای او(الله)خدایانی برگزیده اید که قادر به سود و زیان خویش نیستند؟

...یا شریکانی که برای خدا قائل شده اند چیزهائی آفریده اند،همانند آنچه خدا آفریده است و آنان درباره آفرینش به اشتباه افتاده اند؟

رعد – آیه 33: ...برای خدا شریکانی قائل شدند.بگو آنها را نام ببرید...

ابراهیم- آیه 22: چون کار فرازآید(به پایان رسد)شیطان گوید: خدابه شما وعده داد و وعده او درست بود،و من نیز به شما وعده دادم ولی وعده خود خلاف کردم...

ابراهیم – آیه 30: برای خدا همتایانی قراردادند تا مردم را از راه او گمراه سازند...

حجر- آیه 96: آنان که باالله خدائی دیگرقائل می شوند،پس بزودی خواهند دانست.

نحل- آیه 20: آنهائی راکه به جای الله به خدائی می خوانند،نمی توانندچیزی بیافرینند،و خود مخلوقند.

نحل- آیات 51 و 52: خداگفت:دو خدا را مپرستید و جز این نیست که اوست خدای یکتا.پس،از من بترسید.هرچه درآسمانها و زمین است از آن اوست و پرستش خاص اوست.آیا از غیرخدا می ترسید؟

نحل-آیه 86: و چون مشرکان آنان راکه شریک خدا می ساختند، ببینند،می گویند: ای پروردگارما، اینان شریکانی هستندکه ما به جای تو آنها را می خواندیم. آنان پاسخ می گویند که شمادروغ می گویید.

اسرا – آیه 22: با خدای یکتا خدای دیگری به خدائی مگیر که نکوهیده و خوار خواهی ماند.

اسرا – آیه 39: ...با خدای یکتا خدای دیگری مپندار...

اسرا – آیه 42: بگو؛ اگر با او خدایان دیگری هم بودند- همچنان که می گویند(همانطور که مشرکان ادعا می کنند) - پس بسوی صاحب عرش راهی جسته بودند.

اسراء- آیه56: بگو آنهائی را که جز او خدا می پندارید بخوانید.نمی توانند بلا را از شما دورسازند یا آنرا نصیب دیگران کنند.

اسراء- آیه 57: آنهائی که کافران به خدائی می خوانند درصدد آنند که خود به درگاه پروردگارشان وسیله ای بیابند و مقرب ترین شوند...

اسراء – آیه 67: چون در دریا شما را گزند رسد،همه آنهائی را که می پرستید از نظرتان محو می شوند...

کهف – آیه 15: اینان که قوم ما هستند،به جز او خدایانی اختیار کرده اند.چرا برای اثبات خدائی آنها دلیلی نمی آورند؟...

کهف – آیه 50: ...آیا شما شیطان و فرزندانش را بجای من به دوستی می گیرید...

کهف – آیه 52: ...آنان که می پنداشتید شریکان من هستند ندا دهید.ندا دهند و شریکان پاسخ ندهند...

کهف – آیه 102: آیا کافران می پندارند که بجای من بندگان مرا به خدائی گیرند؟

مریم – آیات 44 تا 46: ...ای پدر،شیطان را مپرست،زیرا شیطان خدای رحمان را نافرمان بود.ای پدر می ترسم عذابی از جانب خدای رحمان به تو رسد و تو دوستدار شیطان باشی.(پدرش)گفت ای ابراهیم آیا از خدایان من بیزار هستی؟...

مریم- آیه 68: به پروردگارت سوگند،آنها را با شیطانها گردمی آوریم،آنگاه همه رادراطراف جهنم به زانو می نشانیم.

مریم – آیه 81: به غیر از الله خدایانی اختیار کردند که سبب عزتشان گردند.

مریم – آیه 83: آیا ندیده ای که ما شیاطین را بسوی کافران فرستادیم تا آنها را برانگیزند؟

انبیا – آیات 21 و 22: آیا در زمین خدایانی برگزیده اندکه مردگان را از گور برمی انگیزند؟

 اگر در زمین و آسمان خدایانی جز الله می بود،هر دو تباه می شدند.

انبیا – آیات 24 و 25: آیا به جز او خدایانی را برگزیده اند؟بگو حجت خویش بیاورید.

ما پیش از تو هیچ پیامبری را نفرستادیم مگر آنکه به او وحی کردیم که هیچ خدائی جز من نیست پس مرا بپرستید.

انبیا – آیه 43: ...آن خدایان نه توان یاری خویشتن را دارند و نه در برابر ما پناه داده شوند.

انبیا – آیه 82: و گروهی از شیاطین برایش(برای سلیمان)در دریا غواصی می کردند...

انبیاء – آیه 99: اگر اینان خدایان می بودند به جهنم نمی رفتند و حال آنکه همه درجهنم جاویدانند.

حج – آیات 3 و 4: بعضی از مردم بی هیچ دانشی درباره خدا مجادله می کنند و از هر شیطان سرکشی پیروی می کنند.

بر شیطان چنین مقرر شده که هرکس را که دوستش بدارد گمراه کند و به عذاب آتش سوزانش کشاند.

حج – آیات 12 و 13: سوای خدا کسی را می خواند که نه زیانی به او می رساند و نه سودی و این گمراهی است بی انتها.

کسی را می خواند که زیانش نزدیک تر از سود اوست.چه بد دوستداری است و چه بد مصاحبی است.

حج – آیه73: ...کسانی که آنها رابه جای الله به خدایی می خوانید،اگر همه گردآیند مگسی را نخواهند آفرید...

مومنون – آیات 97 و 98: بگو ای پروردگار من از وسوسه های شیطان به تو پناه می آورم.و به تو پناه می آورم ای پروردگار من اگر نزد من حاضر آیند.

مؤمنون- آیه 117: آنکس که جز خدای یکتا خدای دیگری را می خواندکه به حقانیتش هیچ برهانی ندارد جزاین نیست که حسابش نزد پروردگارش خواهدبود...

فرقان- آیه 3: سوای او خدایانی دیگر گرفتند که هیچ چیز نمی آفرینند و خود مخلوقند.نه مالک زیان خود هستند ونه سود خود،و مالک مرگ و زندگی و رستاخیز نیستند.

فرقان- آیات 17 و 18: روزی که آنان را با چیزهائی که سوای خدای یکتا می پرستیدند به محشرگرد آورد و سپس پرسد: آیا شما این بندگان مرا گمراه می کردید،یا آنها خود راه را گم کرده بودند؟ گویند: منزهی تو.ما را سزاوار نبوده است که جز تو کسی را به یاری گیریم.

فرقان- آیه 42: (کافران می گفتند)اگر به خاطر خدایانمان سرسختی نمی کردیم نزدیک بود که(محمدص)ما را از پرستششان گمراه کند...

فرقان- آیه 55: سوای خدای یکتا چیزهائی را می پرستند که به آنها نه سود می دهد و نه زیان. و کافر همواره پشتیبان مخالفان پروردگار خویش است.

شعرا – آیات 92 تا 98: و کافران در میان آتش دوزخ با ابلیس و سپاهیانش به نزاع برخاسته و خطاب به آنها می گویند؛به خدا سوگند که ما در گمراهی آشکاری بودیم آنگاه که شما را با پروردگار جهانیان برابر می دانستیم.

شعرا – آیات 210 تا 213: و این قرآن را شیاطین نازل نکرده اند.آنان نه درخور این کارند و نه توان آن دارند.شیاطین را از شنیدن وحی معزول داشته اند. پس با خدای یکتا خدای دیگری را مخوان تا مبادا در شمار مستحقان عذاب درآئی. 

نمل – آیه 59: ...آیا الله بهتر است یا آن چیزها که شریک او قرار می دهند؟

عنکبوت – آیه 41: مثل آنان که سوای خدا را اولیاءگرفتند مثل عنکبوت است...

عنکبوت – آیه 43: خدای یکتا می داند که چه چیزهائی را سوای او به خدایی می خوانند...

لقمان – آیه 11: این آفرینش خداست.پس به من بنمایانید آنها که غیر او هستند چه آفریده اند...

لقمان – آیه 30: ...خدای یکتا حق است و هرچه جز او می خوانند باطل است و خداست بلند مرتبه و بزرگوار.

سبا – آیه 21 و 22: و شیاطین را بر آنان تسلطی نبود مگر آنکه می خواستیم معلوم داریم که چه کسانی به قیامت ایمان دارند و چه کسانی از آن در شک هستند...

بگو ؛بخوانید کسانی را که جز خدای یکتا می پندارید.مالک ذره ای در آسمانها و زمین نیستند و در آفرینش آن دو شرکتی نداشته اند و خدا را از میان آنها یاریگری نبوده است.

سبا – آیه 27: بگو؛آنهائی را که شریک خدا پنداشتید به من نشان بدهید...

سبا – آیه 41: می گویند؛تو منزهی.تویی ولی ما،نه آنها.اینان جنها را می پرستیدند و بیشترین به آنها ایمان داشتند.

فاطر – آیه 6: شیطان دشمن شماست او را دشمن گیرید.او فرمانبران خویش را فرا می خواند تا همه از دوزخیان باشند.

فاطر – آیه 13: این است خدا پروردگار شما.فرمانروائی از آن اوست.چیزهائی را که سوای او به خدایی می خوانید مالک پوست میان هسته خرمایی هم نیستند.

فاطر – آیه 40: بگو؛آن شریکانی را که به جای خدای یکتا می خواندید دیدید؟به من بنمایید که از این زمین چه چیز را آفریده اند؟یا در آفرینش آسمان چه مشارکتی داشته اند؟...

یاسین – آیه 23: آیا غیر از او خدایانی را برگیرم که اگر خدای رحمان بخواهد ضرری به من رساند شفاعت آن خدایان باطل سودی ندهد و ضرری را از من دفع نکند و مرا از گرفتاری رها نسازد؟

یاسین – آیه 60: ای فرزندان آدم ،آیا با شما پیمان نبستم که شیطان را نپرستید زیرا دشمن آشکار شماست؟

یاسین – آیه 74 و 75: و به جای الله خدایانی اختیار کردند،بدان امید که یاریشان کنند.

آنها را یارای آن نیست که به یاریشان برخیزند،ولی اینان همانند سپاهی به خدمتشان آماده اند.

صافات – آیه 22: آنان را که ستم می کردند و همپایگانشان و آنهائی را که به جای خدای یکتا می پرستیدند گرد آورید.

صافات – آیه 125: آیا بعل را به خدایی می خوانید و آن بهترین آفرینندگان را وامی گذارید؟

صافات – آیه 158: و میان خدا و جنیان خویشاوندی قائل شدند و جنیان می دانند که احضار شدگانند.

ص – آیات 5 و 6 : آیا همه خدایان را یک خدا گردانیده است؟ و این چیزی شگفت است.

مهترانشان به راه افتادند و گفتند بروید و بر پرستش خدایان خویش پایداری ورزید که این چیزی است که از شما خواسته شده.

زمر – آیه 3: ...و آنان که سوای او دیگری را به خدائی گرفتند گفتند اینان را از آن رو می پرستیم تا وسیله نزدیکی ما به خدای یکتا شوند...

زمر – آیه 36: تو را به کسانی که سوای خدا هستند،می ترسانند...

زمر – آیه 38: اگر از آنها بپرسی چه کسی آسمانها و زمین را آفریده است خواهند گفت خدای یکتا.بگو پس اینهائی را که سوای او می پرستید چگونه می بینید؟آیا اگر خدا بخواهد به من رنجی برساند آنها می توانند آنرا دفع کنند؟یا اگر بخواهد مرا رحمتی ارزانی دارد می توانند آن رحمت را از من باز دارند؟

فصلت – آیات 47 و 48: ...و آن روز که ایشان را ندا دهد که شریکان من کجایند؟...
و آنچه را پیش از این به خدائی می خواندند از دست دادند...

(ثبت نظرات)

/ 0 نظر / 58 بازدید