جنگ آتش و بنزین! (10)

بسم الله الرحمن الرحیم


دانلود کتاب پیش از رستاخیز جلد اول

دانلود کتاب پیش از رستاخیز جلد دوم

دانلود کتاب پیش از رستاخیز جلد سوم


رهائی از دام شیطان -
یک سوال بدین ترتیب مطرح می شود که ؛
آیا برای کسانی که عمیقاًگرفتار دام شیطان شده اند(نظیر ماسونها و محارم ابلیس)،رهائی امکان پذیر است؟
در مقام پاسخ باید گفت که؛
 اگر صرفاً به خاطر نجات جان خود و سایر اهداف شخصی باشد،خیر!
فرضاً کسی هست که از شیر شیطان نوشیده و از خدمات وی بهره ها برده است،اما هم اکنون خود و خانواده اش را در خطر می بیند و می خواهد برای نجات جان خودش و آنها از شر شیطان خلاص شود.
بی پرده باید گفت که نجات چنین شخصی تقریباً ناممکن است.
اما امکان دارد که شخصی حقیقتاً به خطای خود پی برده باشد و در سایه معرفت الله و بازگشت بسوی خدا بخواهد توبه نماید و دست از شیطان و خدمت به او بشوید...
چنین شخصی اگرچه حتی ممکن است که بدست شیطان و سپاهیان آن ملعون کشته شود اما انشاالله از جانب خدای تعالی بخشوده خواهد شد،مانند همان جادوگران با معرفت مصری که پس از دیدن معجزه حضرت موسی علیه السلام به خدای تعالی ایمان آورده و اگرچه توسط فرعون به سختی شکنجه شدند اما توبه آنها مقبول افتاده و با مرگ پرافتخار شهادت به دیدار معبود حقیقی شتافتند.

و دیگر نکته مهم اینکه باید بدانیم؛
 انسان در پروسه آلودگی توسط شیطان،هرچقدر در منجلاب او بیشتر فرورفته و درگیر شود،خلاص شدنش نیز به همان میزان دشوار تر است...
داستان بازگشت آدمی از دام شیطان،داستان همان شخص معتاد است که هرچه اعتیادش بیشتر باشد ترک اعتیادش نیز سخت تر است...
مسلماً کسی که در مراحل اولیه آلودگی باشد بسیار راحت تر می تواند خودش را از شر آن ملعون خلاص کند تا شخصی که کاملاً آلوده شده باشد،و همچنین اشخاصی که شیطان برآنها تسلط یافته است آزادیشان بسیار دشوار تر است از کسانی که هنوز در مراحل ابتدائی آلودگی هستند،اما بسیار بهتر است که انسان اصلاً اجازه ندهد که شیطان ملعون آلوده اش نماید...

سالها قبل فیلمی از سینمای هالیوود بنام سرعت(Speed)این موضوع را در قالب یک ژانر اکشن – پلیسی به زیبائی عنوان نموده و به نمایش درآورد!
در این فیلم یک متخصص دیوانه در داخل یک اتوبوس نوعی بمب کار گذاشته بود که در صورتی فعال شده و خطر آفرین می شد که سرعت اتوبوس از 50 مایل در ساعت بالاتر می رفت و درآنصورت – یعنی زمانیکه بمب فعال می شد – اگر سرعت اتوبوس به زیر 50 تا می رسید بمب منفجر می شد...
و فیلم نشان داد که برای خنثی کردن یک بمب با عملکردی بسیار ساده مسافران اتوبوس،پلیس و مردم کوچه و بازار و رهگذران چه دردسرها و مشقاتی را تحمل کردند...
عزیزان!انسانی که توسط شیطان آلوده شود بمب درونش فعال می شود و آنگاه خنثی نمودن آن کار چندان ساده ای نیست.پس بسیار بهتر است که اصلاً اجازه ندهیم که این بمب فعال شود!

یکی از دوستان طی کامنتی از بنده پرسیده بود؛
آیا ماسونها و یا کسانی که عمری را درخدمت شیطان بوده اند فرصتی برای توبه و بازگشت دارند و چنانچه توبه کنند توبه آنها پذیرفته خواهد شد؟
باید عرض کنم با تمامی این صحبتها که انجام شد،هیچکدام از این سخنان و مطالب دال بر این نیست که راه توبه بروی بندگان خدا بسته باشد ولو آلوده ترین آنها...
اگرچه ممکن است برای بعضی انسانها راه و مسیر بازگشت و توبه بسی سخت و دشوار باشد و دارای تاوانی سنگین،اما ناممکن نیست...
باید ببینیم که تا چه اندازه وام دار شیطانیم و چقدر از شیر او نوشیده ایم!
بزرگواران! بی تعارف باید گفت که اکثریت انسانهای دوره آخرالزمان و قرن بیستمی،کم یا زیاد،از شیر شیطان نوشیده اند،و مسلماً آن ملعون در انتهای کار شیربها مطالبه خواهد نمود،حال هرکه بامش بیش برفش بیشتر!
شاید لازم باشد برای تسویه این دین از جان مایه بگذاریم(یعنی بدهیمان آنقدر زیاد باشد که شیطان برای تسویه مطالباتش قصد جان مارا نیز بنماید!)ولی حتی اگر برای مفاصه حساب با شیطان از جان خود نیز بگذریم و با مرگمان دین آن ملعون را پرداخت نماییم بازهم بازنده نیستیم.
عزیزان!مبادا اشتباه شود!باید بدانیم این ما نیستیم که می گوئیم چه کسی بخشیده می شود یا نمی شود!

مولوی می گوید؛
هین مکن زین پس فراگیر احتراز             که ز بخشایش در توبه است باز
توبه را از جانب مغرب دری                  باز باشد تا قیامت بر وری‏
تا ز مغرب بر زند سر آفتاب                   باز باشد آن در از وی رو متاب‏
هست جنت را ز رحمت هشت در             یک در توبه‏ست ز آن هشت ای پسر
آن همه گه باز باشد گه فراز                   و آن در توبه نباشد جز که باز
هین غنیمت دار در باز است زود             رخت آن جا کش به کوری حسود


شخصاً معتقدم که به جز ابلیس که از رحمت الهی مایوس شد،هرکسی می تواند توبه کند،حتی نزدیکترین افراد به خود آن ملعون!
منتهای مراتب شیطان همیشه از تنها بودن می ترسد،بنابراین همواره درجستجوی یارانیست که در مسیر بی انتهای عذاب جاودانی او را همراهی کنند...
بنابراین یکی از حربه هایش اینست که پیروانش را به شدت می ترساند تا مبادا هوای توبه به سرشان بزند،و شاید یکی از دلایلی که همواره سبب می گردد تا برخی پیروان آن ملعون همواره از توبه واهمه داشته باشند همین موضوع است...
اما یک چنین افرادی باید یقیین داشته باشند که شیطان حتی اگر آنها را بکشد و نابود نماید،رحمت الهی را که دیگر نمی تواند از آنها باز دارد!

إِنَّما ذلِکُمُ الشَّیْطانُ یُخَوِّفُ أَوْلِیاءَهُ فَلا تَخافُوهُمْ وَ خافُونِ إِنْ کُنْتُمْ مُؤْمِنینَ (175 – آل عمران)
در واقع ، این شیطان است که دوستانش را می ترساند پس اگر مؤمنید از آنان مترسید و از من بترسید.

علی اکبر رائفی پور در یکی از همایش ها داستان شخصی را تعریف می کرد که در دام شیطان و شیطان پرستان گرفتار آمده بود.آن شخص گفته بود پس از اینکه توسط آنها کاملاً آلوده شده بودم،روزی تصمیم گرفتم که توبه کنم و بسوی خدا بازگشت نمایم،اما آنها(جنیان و شیاطین)یک شب تا به صبح چنان بلائی بر سرم آوردند که فردای همان شب مجدداً به نزدشان بازگشتم...

اما در مورد اظهار پشیمانی و ندامت به درگاه الهی نیز لازم است این نکته را بدانیم که؛
 اگرچه صرفاً گفتن کلمه توبه،ملاک مقبولیت آن نیست اماخدا تعالی که بر همه چیز آگاه است اگر ببیند که پشیمانی یک انسان از اعماق وجود اوست انشاالله توبه اش را خواهد پذیرفت،اما محتمل است که او را معادل خطایایی که انجام داده مجازات نماید.اما آنچه مهم است اینست که عذاب و مجازات این توابین دائمی نیست و به محض اینکه حسابشان تسویه شد از دام آتش رها خواهند گردید و مسلماً چنین مجازاتی از عذاب جاوید و دائمی بهتراست!
عزیزان!این نمی شود که هر کسی بیاید و حق دیگر انسانها را ضایع نماید و زندگی را برهمنوعانش تنگ کند و یا حق زندگی کردن را از آنها بگیرد و بعد هم توبه کند و بعد بیاییم و بگوییم که صرف توبه او خدای تعالی او را بخشیده و در عالم بعدی شرایط برابری با دیگران برای او در نظر می گیرد!خیر بعیداست اینچنین باشد،بلکه باید گفت که اگرچه چنین افرادی را نیز خدای تعالی ممکن است ببخشد اما بدیهیست که معادل حق الناسی که برگردن آنهاست در عالم بعد،یا مجازات خواهند شد و یا اینکه درجه آنها از سایرین پایین تر خواهد بود.
در این دنیا نیز ما می بینیم که کسانی از مجرمان و گنهکاران هستند که به تاوان عمل خود اعدام می شوند،بعضی نیز حبس ابد می شوند و کسانی هم هستند که پس از تحمل کیفر آزاد می گردند و اینطور نیست که یک خطاکار به زندان رفته،منزلت و شانش با یک انسان آزاده و شریف برابر باشد و همچنین اینطور هم نیست که یک خطاکار توبه کرده و تاوان پس داده مکرر و دائماً مجازات شود!
پس بهتر است بدانیم و آگاه باشیم که حتی صرف داشتن بالاترین خطاها-مادامیکه فرصت برای توبه هست-یک توبه حقیقی و واقعی(توبه نصوح) دستکم ما را از عذاب جاوید در عالم بعد ایمن خواهد کرد!

دعوت به گناه یا اجبار به گناه!
عزیزانم! متاسفانه اکنون وضعیت تسلط شیطان درجهان به گونه ایست که دیگر دعوت به گناه نمی کند بلکه وادار به گناه می نماید!
 شما شخصی را در نظر بگیرید که به او آب زیادی بنوشانند و سپس او را در یک ساختمان محبوس نموده و درب دستشوئی،حمام و حتی آشپزخانه را نیز بروی او قفل نمایند! خب بدیهیست او پس از مدتی بر اثر فشار ناشی از ادرار،داخل همان اتاقها نجاست خواهد کرد!
یا شخصی را در نظر بگیرید که از فرط گرسنگی درحال مردن باشد،خب بدیهیست که اگر به دستش برسد گوشت خوک هم می خورد،گوشت مردار هم می خورد حتی شاید گوشت همنوع خودش را نیز بخورد!
شما فرض کنید که ابلیس در یک آبادی(مثلاً کشور آلمان)کشاورزی،باغداری،پرورش طیور و ماکیان، شیلات،دامداری،صنعت،و کلاً هر شغل و پیشه دیگری را به نابودی و یاضعف کشانیده است و سپس برای امرار معاش مردمان آن سرزمین چند راه کار پیشنهاد داده است و به آنها گفته است که برای تامین زندگیتان این منابع مالی موجود است؛
پول بهره ای و ربا
پول دلالی
پول قمار
پول قاچاق
پول دزدی
پول تن فروشی و فحشا
و ...
حالا ای اهل آبادی،شما مختارید که یکی از این منابع را برای امرار معاش خود انتخاب کنید!

یا فرض کنید در ولایت دیگری(مثلاً کشور ژاپن)ابلیس می آید و با خوراندن خوراکهای شهوت انگیز- نمایش فیلمهای مستهجن - ساختن بلوتوثهای غیر اخلاقی - تشویق و تحریک زنان عریان و نیمه عریان و بدلباس که درکوچه و بازارها عشوه گری و خودنمائی می کنند،قوه قهریه شهوت را در میان جوانان آن ولایت به جوش می آورد و سپس از دیگر سو راه را ازدواج را بر آنان می بندد و یا دشوار می کند،خانه های عفاف را به تعطیلی کشانیده و یا اصلاً اجازه اجرائی شدن آن را نمی دهد و هزار گره و مشکل دیگر بر سر راه یک ارتباط ساده و قانونی بین زن و مرد قرارمی دهد و آنگاه زمانیکه شهوت،جوانان آن آبادی را به مرز جنون کشانید برای دفع شهوتشان چند راه کار پیش روی آنها می گذارد؛
زنای با محارم
زنای محصنه
زنای غیرمحصنه
همجنس بازی
خودارضائی
حالا جوانان ژاپنی مختارند که برای تخلیه فشارخود یکی از این گزینه ها را انتخاب نمایند!

بزرگواران! نباید فراموش کنیم همه مردم دنیا که حضرت یوسف علیه السلام و حضرت ایوب علیه السلام نیستند،بلکه باید بدانیم که خدای تعالی دین الهی خود را بر پایه تحمل و طاقت ضعیف ترین بندگانش طراحی نموده است.

توانائی شیطان درآسیب رسانیدن –

یکی از سوالهائی که همواره مطرح است این است که؛
آیا شیطان می تواند به انسانها آسیب برساند؟

إِنَّمَا النَّجْوى‏ مِنَ الشَّیْطانِ لِیَحْزُنَ الَّذینَ آمَنُوا وَ لَیْسَ بِضارِّهِمْ شَیْئاً إِلاَّ بِإِذْنِ اللَّهِ وَ عَلَى اللَّهِ فَلْیَتَوَکَّلِ الْمُؤْمِنُونَ(مجادله – 10)
نجوا تنها از سوی شیطان است می خواهد با آن مؤمنان غمگین شوند ولی نمی تواند هیچ گونه ضرری به آنها برساند جز بفرمان خدا پس مؤمنان تنها بر خدا توکّل کنند!

قسمتی از این آیه بر این نکته دلالت دارد که اگر خدای تعالی بخواهد و اذن بدهد،شیطان حتی به بندگان مومن نیز توانائی آسیب رساندن دارد،اصحاب و پیروان خودش که دیگر جای خود دارد!  

اما آن ملعون بی اذن خدا حتی یک سیلی هم نمی تواند به آدمی بزند،اما به شکل غیر مستقیم و بواسطه خود انسانها به آنها آسیب می زند!
می پرسید چگونه؟
فرضاً به دست یک معتاد به شیشه یا الکل ،قمه و چاقو می دهد و آن انسان مسخ شده بسادگی هرچه تمام اینکار را برای شیطان انجام می دهد...
یا یک سنت غلط در یک جامعه انسانی با تفکرات جاهلی مرسوم نموده و پایه گذاری می کند به شکلی که درنهایت قساوت و سنگدلی نوزادان دختر خود را زنده به گور می نمایند...
شما تصور نکنید که این سنت غلط(زنده به گور کردن دختران)در زمان جاهلیت فقط منحصر به شبه جزیره عربستان بوده است،نه،بلکه در همین سرزمین خودمان درهمان روزگاران جاهلی برای خشنودی خدایانشان نوزادان پسر خود را قربانی می کردند!
(در زمان ساسانیان دریاچه ای نسبتاً بزرگ در حوالی منطقه ساوه وجود داشته است که مردمان نوزادان پسر خود را برای خشنودی خدا در آن می انداختند!و اینقدر فرزندان خود را قربانی این سنت احمقانه کردند تا خدای تعالی این دریاچه را خشک کرد – دریاچه حوض سلطان باقیمانده همان دریاچه ساوه است– و می گویند که پس از ظهور حضرت ولی الله الاعظم روحی فدا و تشکیل دولت الهی او آب باز رفته از این دریاچه مجدداً به آن باز خواهد گشت انشاالله)  

وَ کَذلِکَ زَیَّنَ لِکَثیرٍ مِنَ الْمُشْرِکینَ قَتْلَ أَوْلادِهِمْ شُرَکاؤُهُمْ لِیُرْدُوهُمْ وَ لِیَلْبِسُوا عَلَیْهِمْ دینَهُمْ وَ لَوْ شاءَ اللَّهُ ما فَعَلُوهُ فَذَرْهُمْ وَ ما یَفْتَرُونَ(انعام – 137)
و همچنین(شیطان) در نظر بسیاری از مشرکان ، عمل کشتن و قربانی نمودن فرزندانشان را برای بتهایشان نیکو جلوه داد تا آنکه آنان را با این عمل هلاک ساخته و در دین فطریشان به غلط و اشتباه اندازد...

و همچنین آن ملعون بواسطه هزاران شگرد ریز و درشت دیگر از اولاد آدم به دست خودشان،انتقام می گیرد...برای همین شما می بینید که یکی از مذمت شده ترین گناهان که در قرآن بدان اشاره شده قتل نفس است،تا آنجائیکه حتی ولی دم را به گذشت،بخشش و صرفنظر کردن از قصاص تشویق می نمایند تا شاید از تکرار مرگی دیگر(ولو به حق حکم قصاص)جلو گیری شود...به دلیل اینکه کشته شدن انسانها بدست یکدیگر – حق و ناحق – بی نهایت ابلیس را خشنود و شاداب می کند...
آن ملعون چون آدم علیه السلام را مسبب بدبختی خودش می داند،کینه عجیبی از او و اولادش به دل دارد تا جائیکه اگر از دستش بر می آمد نسل آدمی را مانند نسل دایناسورها منقرض می کرد.ضمن اینکه باید بدانیم خون و خونریزی – خصوصاً خون مظلوم،معصوم و بی گناه- شیطان را احیاء می نماید(که دلیل آن را متعاقباً طی یک بحث مجزا خواهم گفت)

پس درواقع می توان اینطور گفت که؛
خطوط قرمزی وجود دارد که شیطان نمی تواند از آنها گذر نموده و شخصاً به انسانها آسیب برساند اما گویا در این میان یک مورد استثنا وجود دارد که شیطان،ذریه اش و لشکریانش از شیاطین،می توانند مداخله کرده و شخصاً به انسانها آسیب وارد نمایند...و این مورد استثنا کسانی هستند که تحت سلطه خاص شیطان قرارگرفته اند و جزو یاران و پیروان او هستند...این افراد چون از سرپرستی و ولایت الهی خارج شده اند،در زمان گرفتاری نیز خداوند فریادرس آنها نخواهد بود و همچنین هرزمانیکه اربابشان شیطان ملعون را متابعت ننمایند،به سختی توسط او تنبیه خواهند شد!

بنظر می رسد که نابودی فضاپیمای آمریکائی چلنجر در سال 1986 میلادی و زیردریائی اتمی روسیه بنام کورسک در سال 2000 میلادی از جمله تنبیه هائی بوده باشد که شیاطین در برابر ناسازگاری برخی از بردگانشان در نظرگرفته بودند!

 (ثبت نظرات)

/ 0 نظر / 33 بازدید