بسم الله الرحمن الرحیم

دانلود کتاب پیش از رستاخیز جلد اول

دانلود کتاب پیش از رستاخیز جلد دوم

دانلود کتاب پیش از رستاخیز جلد سوم

توضیح فوق العاده ضروری -

اخیراً فرد(یا افرادی)بدون تربیت و فاقد ادب با گذاشتن پیامهای بی محتوا و غیر مرتبط،اینجانب را به اشاعه فرهنگ شیطان پرستی و شرک متهم نموده است!
چنین افرادی که بدبختانه داعیه آگاهی و دانش نیز دارند،با ارسال چنین کامنتهائی نه تنها اوقات بنده را تلف کرده و فضای سایت را نیز بیهوده اشغال می نمایند،بلکه ایجاد شبهه،ابهام و آلودگی ذهنی کرده و بذر شک و تردید را در دل بازدیدکنندگان می فشانند.

چنین موضع گیریهائی از سوی اینگونه اشخاص احتمالاً به 3 علت زیر می تواند باشد؛ 

1-      این گونه افراد -که به احتمال زیاد دچار پریشانی روان نیز می باشند- بنا به دلایلی مانند فهم اندک،بهره هوشی پایین،عقده خودبرتربینی و ...،نمی توانند چنین مطالبی را هضم نمایند و به همین دلیل آنرانمی پذیرند و به قولی استفراغ می کنند.و اثر این ضعف آنها به شکل چنین کامنتهایی نمود پیدا می کند.

2-      ممکن است که این چنین افرادی مقالات را بصورت تکه تکه و یا ناقص مطالعه کرده باشند،فلذا از تعبیر کلی آن غافل شده و آن را به صورت جزءبه جزء معنی می کنند که این روش مسلماً برای آنها ایجاد شبهه و ابهام می کند.در نتیجه فکر می کند که مقاله بنده نامفهوم و قابل درک است!
دوستی مثال بسیار خوبی می زد؛
او می گفت بعضی از ما انسانهای از خودمتشکر و خودبزرگ بین که خود را تافته جدابافته می دانیم،حتی اگر سوار بنز آخرین مدل تازه از کمپانی درآمده متعلق به شیوخ عربی بشویم،چنانچه ایرادی و اشکالی پیش بیاید سریعاً می گوییم ماشین خراب است!!! وجالب اینکه حتی یک لحظه این اجازه را به خودمان نمی دهیم که بگوئیم؛ "احتمالاً من درست استفاده نکرده ام!!!"

3-      ممکن است این افراد دست پرورده خود شیطان باشند!نمونه چنین ترفندهای شیطانی را در طول تاریخ کم ندیده ایم؛
قرآن بر سر نیزه می کردند!!!...علی علیه السلام را کافر خطاب می نمودند!!!... به امام حسین علیه السلام می گفتند خارجی!!!...

عزیزان اینجانب که بنده روسیاهی بیش نیستم.سواد چندانی نداشته و انسان سرشناسی هم نیستم،اما باید بدانید که در طول تاریخ ما بزرگانی همانند؛ملاصدراها،علامه طباطبائی ها و امام خمینی ها را نیز روزگارانی برچسب شرک و کفر می زدند!

و در نهایت اینکه خواهشمندم این درس را امروز از بنده بپذیرید؛

عزیزانم!اگر کسی واقعاً و به قصد قرب و رضای الهی تصمیم به انتقاد از دیگران داشته باشد،هرگز و هرگز  و هرگز از الفاظ زشت و الحان توهین آمیز و نامناسب استفاده نمی کند و پیش از آنکه مراتب شرک دیگران برایش آشکار و مسلم شود،دهان گشادش را به یاوه گوئی و اتهام به بندگان خدا بیهوده باز نمی کند!پس مسلم بدانید که ارسال چنین کامنتهای از سوی چنین افرادی بمنظور تخریب دیگران و یا عقده گشائیست.

 استفاده از یک مثال ساده برای رفع ابهام –

 بنده ظرف همین یک سال اخیر بیش از 2 یا 3 مرتبه در خبرها خواندم که سرکار خانم دکتر "مینو محرز" رئیس مرکز تحقیقات ایدز، نسبت به خطر افزایش بیماری ایدز هشدار داده است.حال بنده از شما سوال می کنم؛

 آیا به اعتقاد شما بیماری ایدز خطرناک نیست؟
آیا به اعتقاد شما نباید از ویروس اچ.آی.وی هراس داشت؟
آیا به اعتقاد شما هشداردادن و مردم آگاهی درباره قدرت ویران کننده ویروس بیماری ایدز،معاذالله قدرت الهی را به چالش می کشد!!!!!؟
آیا به اعتقاد شما خلق آگاهی و ترسانیدن مردم از خطر انتقال سریع ویروس اچ.آی.وی و قدرت مرگبار بیماری ایدز به نوعی سبب اشاعه فرهنگ "ایدز پرستی و تمایل به پرستش ویروس اچ.آی.وی" در میان مردم خواهد شد!!!!!؟

عزیزان! هدف آگاهی دادن و هشیار کردن است!

اما چه کسانی باید وحشت داشته باشند؟
کسانی که رفتارهای جنسی پرمخاطره انجام می دهند...
 کسانی که (استغفرالله) لواط می کنند...
کسانی که معتاد تزریقی هستند...
کسانی که شیشه و اکس مصرف می کنند...
و کسانی که بهداشت را مراعات نمی کنند ...و قص علی هذا.

اما کسانی که در سایه آموزه های دینی،مذهبی و اخلاقی از زندگی سلامتی برخوردارند،آیا می باید از بیماری ایدز بترسند!!!؟

عزیزان مقالات هشداری بنده نسبت به خطر انتشار شیطان و ترفندهایش دقیقاً مانند همان بحث هشدارهای دکتر محرز نسبت به خطر افزایش بیماری ایدز است! و اگر به اعتقاد شما هشدارهای دکتر محرز درباره خطر فزاینده بیماری ایدز یک بحث شرک آمیز است،آنگاه هشدارهای بنده درباره خطر انتشارشیطان رجیم،نیز یک بحث شرک آمیز خواهد بود!  

بازهم در انتها از شما عزیزان تقاضامندم تا تمامی مقالات بنده را از "بای" بسم الله تا "نون"پایان و "واو" به "واو" و کلمه به کلمه به همراه تمامی کامنتهای رد و بدل شده آن مطالعه نکرده اید،راجع به این حقیر،قضاوتی نکنید.

و از این پس چنانچه کسی ادعای گمراهی و شرک در مورد بنده داشت،با توکل بر خدای تعالی و پشتوانه 14 معصوم علیهماالسلام،با شهامت اعلام می کنم؛

بسم الله الرحمن الرحیم


" فَمَنْ حَاجَّکَ فِیهِ مِنْ بَعْدِ مَا جَاءَکَ مِنَ الْعِلْمِ فَقُلْ تَعَالَوْا نَدْعُ أَبْنَاءَنَا وَأَبْنَاءَکُمْ وَنِسَاءَنَا وَنِسَاءَکُمْ وَأَنْفُسَنَا وَأَنْفُسَکُمْ ثُمَّ نَبْتَهِلْ فَنَجْعَلْ لَعْنَتَ اللَّهِ عَلَى الْکَاذِبِینَ "

و اما می پردازیم به مطلب این هفته؛


آیا شهاب سنگی در راه زمین است!؟!

البته موضوع برخورد یک جرم آسمانی(سیارک-دنباله دار-شهاب سنگ)به زمین موضوع جدیدی نیست.

والتر(Walter)و لوئیس(Luis) آلوارز(Alvarez) در دهه 70 میلادی فرضیه ای را در مورد چگونگی پیدایش عصر یخبندان مطرح نمودند که به  "asteroid-impact theory" یا "فرضیه برخورد سیارک" مشهور شد.

آنها پیشنهاد کردند که؛

احتمالاً در حدود 65 میلیون سال قبل،بر اثر عبور یک جرم آسمانی(فرضاً شهاب سنگی به قطر 1.5 کیلومتر)از جو و برخورد آن با زمین،مقادیر بسیار زیادی گرد و غبار به هوا برخاسته و تدریجاً وارد جو زمین شده است.و همین امر باعث شده است تا سیاره ما برای مدت چندین سال در زیر پوشش ابری ضخیم از غبار قرارگرفته و از دریافت انرژی گرمایشی و تابش نور مستقیم خورشید محروم باشد.و بنا بر همین علت دمای زمین رو به کاهش نهاده تا آنجا که منجر به آغاز و پیدایش عصر یخبندان شده است!

تئوری پیشنهادی گروه آلوارز همواره سر سلسله موضوع مورد بحث ما یعنی "برخورد یک جرم آسمانی با زمین" بوده است.

اما شواهد غیر قابل کتمان دیگری نیز همواره در جلوی چشمان بشر وجود دارند که احتمال وقوع برخورد یک جرم آسمانی با زمین را دائماً به ما یادآور می شوند!

از جمله تراژدی برخورد یک سنگ آسمانی به زمین در تاریخ 30 ژوئن 1908 در منطقه سیبری مرکزی که به "فاجعه تانگوس" مشهور شد! گویا جرم آسمانی عظیم الجثه ای با 40000 تن وزن که اتمسفر زمین از عهده مهار آن برنیامده بوده،به یک منطقه خالی از سکنه در حوالی تانگستای علیا در سیبری برخورد می نماید که علی رغم اینکه تلفات جانی در برنداشته اما به بافت طبیعی منطقه که از نوع پوشش جنگلی بوده،خسارات زیادی وارد می نماید.

    tunguska crater


موردی دیگر،گودال آهکی آریزونا معروف به "دهانه بارینجر" است.این گودال که عمق آن 170 متر و قطرش به 1.6 کیلومتر می رسد در شرق "Flagstaff" در نزدیکی منطقه "Winslow" در شمال آریزونا(Arizona) واقع شده است.

baringer crater

 

و نهایتاً دهانه 56 کیلومتری مانیکواگان(manicouagan)واقع در کبک کانادا که حتی از جو زمین نیز براحتی قابل تشخیص است.

Manicouagan crater

 

اما آنچه که اینجانب را برآن داشته تا دست به قلم برده و این مقاله را بنویسم،موضوع یک جرم آسمانی بنام "نیبرو" است که بعنوان بحث داغ روز بر سرزبان بسیاری از افراد مشتاق و تعقیب کننده رویدادهای آخرالزمانیست!

مباحثی چنین جالب توجه عامه،از احتمال تاریکی زمین در 21-23 دسامبر گرفته تا برخورد "نیبرو" با زمین در همین ایام،موجب شده تا با نگارش این مقاله مشتاقان به دانستن درباره چنین موضوعاتی را ازحقایقی آگاه نمایم!

اولاً بی پرده باید بگویم که؛

 اگر نظر لطف و عنایت الهی بر سر بشر نبود،با توجه به شمار زیادی سیارک،دنباله دار و شهاب سنگی که بعضاً سرگردان و بی هدف در منظومه شمسی و فضای اطراف آن پرسه می زنند،هیچ تضمینی برای سفر سلامت زمین گرد خورشید و هیچ ضمانتی مبنی بر عدم برخورد یک جرم آسمانی با سیاره ما وجود نداشت!

برخورد دراماتیک "Comet  SL 9" یا دنباله دار21 قطعه ای شومیکر- لوی 9 با سیاره مشتری که در ماهJuly سال 1994 میلادی رخ داد و در بین ستاره شناسان به"Impact 94"مشهور شد،خود در حکم گواهیست بر این مدعا!

SL9 Befor Impact to Jupiter on 1994-05-17

 

تصویری از سیاره مشتری پس از برخورد قطعات SL9 .آثار برخورد درنیمکره جنوبی سیاره بوضوح پیداست!

(کارشناسان امر همان زمان اعلام کردند که شدت انفجاری که بر اثر برخورد کوچکترین تکه از دنباله دار شومیکر _ لوی 9 با ژوپیتر ایجاد شد،خود به تنهایی معادل 10 برابر انفجار اتمی هیروشیما بود!)

پس بهتر است کاملاً بدانیم و آگاه باشیم که اگر نسل بشر هنوز پابرجاست و همانند نسل دایناسورها و ماموتها تاکنون منقرض یا دستخوش تغییر نشده،فقط و فقط به پشتوانه لطف و مرحمت الهی بوده است و بس!

اما چنانچه بخواهیم تصور کنیم که بشریت هم اینک بواسطه انبوه گناهان و معاصی مستحق تنبیه و واجب العذاب شده و از سوی دیگر بخواهیم یکی از راه های کیفر شدنش را بواسطه نزول شهاب سنگ فرض نمائیم،می باید که در میان این همه جرم سرگردان آسمانی به دنبال آن دسته از آنها باشیم که از اختمال و شانس بیشتری برای اصابت به زمین برخوردارند!

در اینجا اگر از دید یک منجم به قضیه نگاه کنیم،مسلماً به سراغ آن دسته از اجرام آسمانی خواهیم رفت که همواره در طول تاریخ خطری جدی و بالقوه برای زمین و ساکنانش به حساب می آمده اند،یعنی “Asteroids” یا سیارکها!

اجرام آسمانی یا “Heavenly bodies”

اجرام آسمانی سرگردان معمولاً به 3 گروه؛

1-                                Asteroids (سیارکها)

2-                                 Comets  (دنباله دارها)

3-                                 Meteors(شهاب سنگها)

گفته می شود.

شهاب سنگها و دنباله دارها معمولاً در مدارهای فرار و غیربسته(مانند هذلولی یا سهمی)حرکت می کنند و اگرچه همچون یک اجل معلق به ناگهان ظاهر می شوند،ولی حتی اگر برای زمین خطرناک بوده و درحکم یک تهدید به حساب آیند،تهدیدشان یک تهدید دائمی نیست!

اما آن دسته از اجرام آسمانی که تا قلب منظومه شمسی به پیش آمده و همچنین در یک مدار بسته (مدار بیضی شکل)جرکت می نمایند،در ردیف خطرناک ترین دشمنان طبیعی و همواره در حکم یک تهدید دائم برای زمین به شمار می روند! اگرچه در حدود 250 دنباله دار نیز در همین گروه هستند اما بنا به دلایلی آنچنان خطر آفرین نیستند، بلکه مورد خطر آفرین در واقع برخی از این سیارکها هستند که گهگاه به شکل هراس انگیزی از کنار زمین رد می شوند.سیارکهائی که نه تنها در مدار های بسته و نزدیک به خورشید حرکت می کنند بلکه بدبختانه هرازگاهی نیز مدار حرکتشان دستخوش تغییر می گردد!

این شکل تصویری از مدار سیارک ایکاروس است.

همانگونه که در تصویر نیز پیداست،اگرچه این سیارک مدار زمین را نه،ولی صفحه دایرة البروج را در نزدیکی مدار زمین قطع می کند!

و این موضوع با توجه به وجود 2 پدیده متغیر ؛

1-دوره تناوب نجومی سیارک با زمین 
و 2- جابجائی مدار سیارک تحت تاثیر میدان جاذبه نیرومند برخی از سیارات منظومه شمسی که سیارک از کنارشان عبور می نماید، همواره به منزله خطر بالقوه ایست که این سیارک  برای زمین دربرداشته و دارد! 

مدار پنجم! -

پس اینک با توجه به مقدمه فوق بدیهیست که برای شروع این قسمت می باید به سراغ مدار پنجم منظومه شمسی یا کمربند سیارکها(Asteroid Belt)برویم،همان جائیکه آدرس مورد نظر ماست!

(ثبت نظرات)